Prečo hľadanie významu čísel hodín (ne)funguje?

Určite sa aj tebe stalo, že si videl podobné “zrkadlové” časy ako 11:11, 12:12, či 12:34 znova a znova. Ževraj anjelský čas. Náhoda či znamenie? Alebo na náhody neveríš?

Pýtaš sa: Aký je význam časov (opakujúcich sa čísel hodín)?

Začneš hľadať: Aký majú význam tieto časy, tieto čísla? Niekde čítaš, že sú znameniami od anjelov. Anjelské časy nám majú pošepkať pár maličkostí, ktoré si máme uvedomiť – čítaš v článkoch.

Ale ako sa pozeráš na význam tvojho času, občas ti to sedí, občas vôbec, ale vôbec nesedí.

 

Ako to teda je?

 

Zenová múdrosť hovorí, že každá snehová vločka padne presne tam, kam má.

Taktiež ako nám sa stávajú „náhody“, ktoré nás majú prebrať, nasmerovať, posunúť. Žijeme náš život, zažívame rôzne lekcie. Niektoré potešia, iné bolia. Chceme rásť ďalej. Chceme sa vyhnúť bolesti. Hľadáme znamenia.

Vidíme napríklad často čas 17:17, a chceme zistiť viac. Náhodou zistíme, že význam týchto čísel hodín je, že sme vraj pohladení vyššími silami a všetko sa podarí. Že vraj príde ocenenie, žiaden strach.

Povieme si: To parádne sedí. Celí namotivovaní prežívame deň.

Vyšlo to raz. Zrazu začneme hľadať význam času zakaždým, keď ho uvidíme. Máme čudné pocity, občas to vyjde, a občas je to úplná blbosť. Tak ako to je s tými časmi?

 

Urob jednoduchý pokus:

Nečítaj si iba čas, ktorý vidíš. Prečítaj si všetky významy časov na stránke. Ktorý z významov ťa zaujal najviac? Ktorý ťa posunul? Ktorý z významov ťa nahneval a odmietaš si ho pripustiť?

Inými slovami:

Ktorý význam časov je pre teba ten AHA moment?

 

A kedy význam časov zaručenie nefunguje:

Keď sa staneme posadnutí hľadaním znamení, úzkostlivým hľadaním časov, čísel, značiek, čítaním horoskopov, predpovedí, a počúvaním rôznych „médii z univerza“. Čo sa stane? Znamenia budeme objavovať, ale nevedú nás tou správnou cestou. Namiesto rozvíjania našej intuície a precítenia svojich pocitov, preberie nadvládu myseľ. A myseľ sa bude rútiť ako tank, ale nevie byť šťastná. A my sa nenazdajky ocitneme stratení na zvláštnom mieste, kde nechceme byť. A rátame škody.

 

Tak ako je to s tými znameniami?

Znamenia sa nám stávajú. Nemusia to byť pekné časy na hodinách. Môže to byť pesnička, plagát, upútavka na film, logo na nákupnej taške, alebo pár slov kamaráta. Vtedy nám to docvakne, príde Aha moment. Presne toto som si mal uvedomiť. Napríklad počas jedného špeciálneho dňa som hľadal sám seba. Kto som? Kam smerujem? Náhodou som stretol autora motivačno-spirituálnych knižiek. Jeho pár slov mi zarezonovalo v duši. Kúpil si jeho knižku, a začal čítať. V knižke našiel vetu: „Aj keď padáme dole a neskladáme skúšky, nad nami je nesmierne veľa bytostí ktoré nás podporujú, a fandia nám. Znova si skúšku nezvládol? Nevadí. Tieto bytosti nám stále veria, veria v našu silu. A aj keď skúšku nedáš už stý krát, stále ti dôverujú, že ju môžeš zvládnuť na sto prvý krát.“ Vedľa na vešiaku bola náhodou zavesená taška s nápisom: „Make pact with yourself“. A tak som si dal záväzok, že sa budem menej báť, na viac odvážnych rozhodnutí sa odhodlať, a o to viac pozerať na svet pozitívne.

 

A keď teraz vidím pekný čas na hodinkách, už nehľadám význam časov. Úplne mi stačí myšlienka, že mám podporu od našich „anjelov“. Poďakujem. Máme predsa ruky, nohy, oči – čo viac nám chýba aby sme v radosti prežili celý zvyšok dňa?

Ďalšie odkazy

  • Späť na zoznam článkov