Prečo muži utekajú alebo Najväčšie „zabijaky“ žien

Pozor. Celý článok je písaný vulgárnym mužským slovníkom, preto nie je vhodný pre srdiečka niektorých citlivých žien. Vystihuje len názor jedného vulgárneho chalana, ktorý nemusí mať vždy pravdu. Preto je čítanie pre ženy na vlastné riziko!!!

Vitajte, milé žienky. Tento článok píšem trošku zo srdca a možno bude na Vás vkus až príliš úprimne písaný. Áno, ide dosť pod kožu a možno vďaka nemu stratíte ilúziu aké ste dokonalé. Ale možno práve preto zistíte, aké chyby robíte a prečo „nikde v mojom okolí nie sú schopní chlapi.“

Mám 27, prešiel som si viacerými vzťahmi a každý mi niečo dal. Určite nie som dokonalý, ale pracujem na sebe. Robím zodpovednú aj preto veľmi dobre zaplatenú prácu, občas vystupujem aj na konferenciách. Rád budem mať skvelú priateľku a rád si do budúcna založím aj rodinku. Ale zistil som, že výber schopných a vyspelých žien v okolí je skrátka mizivý. Sex na jednu noc mi už nedáva veľký zmysel. Dokonca sa zopár krát sa stalo, že som takýto sex odmietol a dobrovoľne šiel do friendzone (Blázon, čo?).

Hľadám si partnerku na vzťah, takú do života, do voza aj do koča, ale aj dostatočne bláznivú na rôzne plány a cesty po svete. Chcem s ňou budovať krásne veci s radosťou zo života. Rozhodne sa s ňou nechcem hádať a strácať tak svoju energiu aj čas (zažíval som aj to…).

Za partnerku chceme mať jednoducho tú najlepšiu ženu – to je ten Top Level. Ak ale robí niektoré z vecí nižšie, moja partnerka do vzťahu najskôr nebude a padá buď na level: „Maximálne na sex“ alebo „friendzone bez sexu“ prípadne „nechám ju tak, možno na to raz príde“.

Áno. Muži súdia podobne ako ženy, ale inak. Obe pohlavia majú iné kritéria aj mierku. Na reakciu žien: „Ja nesúdim.“ sa stačí zamyslieť, kedy ste naposledy opäť vyšli von s nudným chalanom so zlým vkusom a dokonca s mastnými vlasmi. Taktiež na druhej strane či ste sa aspoň raz vyspali s chalanom, ktorý „dobre vyzeral a bol neuveriteľne príťažlivý“ ale „v hlave mal prázdno.“

 

Najväčšie zabijaky žien:

Kruto sa mi potvrdili sa mi tri citáty:

A pár slov na záver. Rozhodne netvrdím, že „Muži sú dokonalí“. Veď ja som sám muž a rozhodne dokonalý nie som 😉 Čo je ale najdôležitejšie – naučiť sa si priznať si chybu. Viem, poznám to… kedysi ma nazývali „nasierací typ“ a môj postoj bol typu: „Nechajte ma tak. Milujem svoju bublinku.“
Každý je iný a nikoho nezmením keď on nechce. Ale poriadne ma vystrašil jeden rozhovor:

„Nevyšlo mi to s bývalým partnerom a po pár rokoch sme sa rozišli. Keďže mi tikajú biologické hodiny, rozhodla som sa spraviť si dieťa od mladého zajačika. Asi ani nevie, že je otcom. Ale mám dieťa a som spokojná.“
A teraz sa skúste zamyslieť. Deti kopírujú správanie rodičov a nie ich predstavy a domnienky. Ale čo ak robíte niektorú z chýb vyššie? Čo ak sa s Vami nedá vychádzať a každý muž uteká? Keď je to tak, čo potom vyrastie z Vašich detí?

Vďaka, Róbert

.

.

.

.

.

.

2. časť tohto článku:

Tento článok som písal kedysi. Áno, z mojho pohľadu ukazuje pravdu. Fakt tie zabijaky spomenuté vyššie sú naozaj zabijaky vzťahu. Niektoré ženy ma zato nenávidia, že som arogantný hajzel. Niektoré ženy si myslia, že nenávidím všetky ženy. Vtedy uniká pointa:

Prečo sa ženy správajú podľa princípov vyššie?

Z mojho pohľadu je väčšina žien zranená. A ruku na srdce, muži sú zranení tiež. Veľmi často platí, že zranený človek zraňuje… a keď je niekto zranený, nemôžeš od neho čakať lásku a pochopenie. V tom okamihu toho nie je schopný.

Ďalej je tu typické presvedčenie: Ja nie som zranená. To ty si zranený. Nie, vlastne je to inak. Povedal si niečo úprimné a bolestivé. Preto:

TY SI AROGANTNÉ HOVÄDO

A keď žena (či muž) povie niečo takéto, je to jednoznačná ukážka, že je zranená, aj keď si to nevie pripustiť.

Preto sa pozrieš na svet, na ľudí, mužov, ženy okolo seba, vidíš, že každá z nich je svojim spôsobom zranená. Ak ak tvrdí, že nie je zranená, bude zranená ešte viac. Ak si uvedomí, že je zranená, môže s tým niečo spraviť a vykročiť cestou liečenia seba samej.

Čo si myslíte? Ak by ženy neboli zranené, boli by tu veci ako

Mnoho ľudí toto vidí… kritizuje to… ale iba kritizovať nestačí… Treba nájsť riešenie.

Stretol som veľa ľudí, aj žien. Videl som páry, ktoré mali naozaj krásny vzťah. Páry, ktoré “oficiálne” nemali existovať. Vzťahy, ako majú oni, som takmer nikdy nevidel v telke, novinách, knihách… Videl som v ich očiach lásku, vzájomný rešpekt aj pochopenie. Ale neboli mladí… boli spolu už cez 20 rokov. Keď som týchto dvoch ľudí videl naživo, naozaj som si pripadal “ako mimozemšťan”.

Spoznával som ich bližšie… Hovoril si, že predsa v takejto “sladkej bavlnke” nemôžu byť dlho a raz to bude musieť buchnúť. A buchlo… prišli problémy… Zvýšili na seba hlas. Potom sa na seba pozreli, upokojili sa, usmiali a objali… Pýtal som sa, ako to dokážu? Povedala mi celkom jednoduchú vetu:

Ak si riadne nahnevaný, pozri sa do zrkadla. Zistíš, aká zúrivosť sála z teba. Vďaka tomu si za pár sekúnd uvedomíš, že hnev nie je cesta. Práve v tom uvedomení vzniká láska, empatia, súcit a priestor na rast.

 

V mojom okolí sa objavili aj iné ženy, pre mňa naozaj super kamarátky. Fakt, milujem ich. Sú božské. Kedysi som jednu z nich stretol v skupine kamarátov. Bola vyčerpaná, na pokraji síl a nevedela ako ďalej… Pozrel sa jej do očí a počas vzájomnej meditácie sa jej unavený a vyčerpaný výraz sa postupne zmenil na úľavu… Krásny pohľad. Potom sa vrátila medzi svojich kamarátov. Vtedy som jej kamarátom iba povedal: Pozrite sa na ňu teraz. Ako na vás pôsobí? Podobne ako predtým, alebo ako úplne iný človek? Všedci videli tú zmenu. Pár ľudí sa pýtalo: “Ako je to možné?”.

O nejaký čas sme sa stretli opäť. Tento raz som sa cítil horšie ja. Pozrela sa na mňa svojimi láskavými očami a povedala mi: “Si zranený… To je také milé.” Vtedy som pochopil: “áno, som zranený”, pričom som si to nechcel pripustiť. Vinní boli “iní”. Vďaka uvedomeniu, že iba v sebe mám problém aj riešenie, som sa posunul ďalej.

 

Pár slov na záver:

Ženy, ste úžasné bytosti. Máte vo svojom vnútri skrytých veľa diamantov. Prosím, nehrajte sa na to, čo nie ste. Neočakávajte, že sa musíte správať podľa očakávaní iných a byť “dokonalá”. Netvrďte, že slová “Nenávidím seba” sú pravdivé.

Skôr hľadajte to, kde ste zranené. A áno, objaviť svoje zranenia často až neznesiteľne bolí. Ale v tej bolesti je zabalený darček, diamant. Ten diamant je vaša láska, súcit, nádej, radosť, pochopenie. A práve vďaka žiare tohto vášho diamantu, ste tie krásne, ženské bohyne, ktoré tak milujeme.

Ďalšie odkazy

  • Späť na zoznam článkov