Ľudia sú chytrí a veľmi ľahko programovateľní

Keď si nevieme nastaviť obraz sami, potrebuje nám ukázať náš obraz niekto iný. Jeden taký obraz nám ukázal robot Sofia.

Sofia je inteligentný robot s umelou inteligenciou, ktorý vie prejaviť pocity. Jedna myšlienka ma vo videu obrovsky zaujala:

Ľudia sú chytrí a veľmi ľahko programovateľní.

Link na anglické video s robotom

Keď sa zastavíme a zamyslíme nad životom, akú časť nášho života tvoria len naše opakujúce sa programy? Koľko času denne ideme na autopilota? Väčšina našich programov v hlave ale nikam nevedie. Tieto programy kazia náš život, robia ho priemerným, robia z nás chudobných ľudí. Ako často si nájdeme čas zamyslieť sa a odbúrať tieto programy? Okrem nás to nikto nespraví.

 

Ako pozorovať svoje myšlienky

Otvorte si diár alebo väčší kus papiera a píšte každú myšlienku, ktorá vás napadne. Nesúďte ich, nevyberajte ich, neriešte, ako často sa opakujú. Iba ich píšte všetky zaradom. Keď napíšete celú stranu, môžete si ich všetky prečítať a začať analyzovať.

Napríklad zistíte:

Nepáčia sa vám niektoré z myšlienok? Tak ich zmeňte!

 

Spôsob ako zmeniť svoje myšlienky

Neželané myšlienky v podvedomí dokážeme nahradiť inými tak, že často zopakujeme tie želané. Možnosť, ktorá funguje, sú afirmácie. Ako prepísať myšlienky do podvedomia čo najrýchlejšie?

Pravidlo 22-11

  1. Napíšte si vašu želanú afirmáciu, ktorou sa chcete od dnes riadiť
  2. Zoberte si veľký prázdny zošit a pero
  3. Napíšte do zošita vašu afirmáciu 22 krát pod seba
  4. Opakujte po 11 dní

A je to. Ak vydržíte písať afirmácie po 11 dní, spolu afirmáciu napíšete 232 krát. To plne stačí, aby ste si novú myšlienku hardvérovo naprogramovali do vašej hlavy. Keďže po takom množstve opakovaní vašej afirmácii uveríte, tento váš nový postoj sa začne manifestovať denno-denne. Budete prekvapení, ako ľahko do začnete priťahovať šťastné náhody do vášho života.

Nech sa vám darí.

Róbert Ďurec

Ďalšie odkazy

  • Späť na zoznam článkov