Keď to nikdy neskúsiš, odpoveď bude vždy nie.

Určite si počul pekný citát: „Keď to nikdy neskúsiš, odpoveď bude vždy nie“. Ale vieš ho dostať do praxe? Zvládneš zopár jednoduchých výziev nižšie, alebo radšej strčíš hlavu do piesku?

„Nie, nechcem to urobiť.“ (vyslovil jednoznačnú odpoveď)

„Prečo?“ (pýtam sa)

„Ja sám nechcem.“ (odpoveď)

„Prečo?“ (ďalšia otázka)

„Čo si o mne ľudia pomyslia?“

„Nechceš to urobiť, pretože si myslíš, že budeš trápny? Že ťa ostatní ťa ponížia?“

 

Ak oslovíš napríklad neznámu ženu na ulici, môže ťa odignorovať, alebo dokonca poslať do prdele. Áno, budeš sa v tej chvíli cítiť trápne. Áno, na pár okamihov. Žena na teba do 5 minút zabudne – veď premýšľa nad toľkými „dôležitejšími vecami“. Zároveň šanca, že sa opäť stretnete, a bude sa na teba hnevať (alebo aspoň spomenúť), je minimálna. Teda neúspech neexistuje.

Ale môže aj pokračovať v rozhovore, zabávať sa spolu s tebou, a na konci rozhovoru na seba nechať kontakt. Začiatok.

Viem. Ten strach zo zlyhania, strach byť iným, je strašný. Veď výskumy hovoria, že strach byť odlišný a dostať kritiku od ďalších známych či neznámych ľudí, je najsilnejším strachom na svete. Dokonca silnejším ako smrť.

 

Kedysi som sa aj ja bál byť iným. Ale tento citát: „Ale keď to nikdy neskúsiš, odpoveď bude vždy nie.“ sa mi vryl do duše. A uvedomil som si: Úspešní ľudia boli vždy iní, a tých 90% ostatných sa stráca v mase priemernosti. A ak chcem mať výnimočný život, musím byť iný.

 

Uvedomil som si, že nemám čo stratiť.

Tak som nabral odvahu a:

Belaz Nakladne Auto

Ale keď to nikdy neskúsiš, odpoveď bude vždy nie.

Ďalšie odkazy

  • Späť na zoznam článkov