Ako sa stať bohatým

Verím, že každý z vás sa chce stať bohatým. Bohužiaľ, veľa z vás je chudobných. Počas svojej desaťročnej kariéry finančníka som si položil otázku:

Čo odlišuje bohatých od chudobných?
Väčšina chudobných mi odpovedala: Peniaze. Veď bohatí majú veľa peňazí.
Bohatí ľudia odpovedali inak. Hovorili, že peniaze sú len dôsledok ich myslenia a postoja. Peniaze ku ním prichádzajú, pretože robia veci inak. Majú iný prístup.

Teraz si dáme krátky test. Skúste naň odpovedať ihneď, bez premýšľania. Sú to len dve otázky.

Čo urobíte, ak máte nedostatok peňazí?
1. Šetrím a znižujem svoje náklady.
2. Snažím sa viac zarobiť.

Ak chcete viac zarobiť, ako to urobíte?
1. Budem pracovať viac hodín
2. Nájdem si lepšiu prácu za lepšiu hodinovku.

Ako vám dopadol test? V čom vás prekvapil? Prezradím aj odpovede.
Odpovedali ste na prvú otázku, že znížite svoje náklady? Práve ste odmietli príležitosti zarobiť viac. Dokonca ak by vám niekto ponúkol lepšiu prácu či bokovku, často by ste ju ihneď zavrhli. Je to úplne chudobné myslenie.
Dostali ste sa k druhej otázke. Ihneď vás napadlo, že budete pracovať viac hodín? Z mojej praxe táto cesta vás rýchlo nasmeruje do sebazničenia. Začnete obmedzovať spánok a iné vaše obľúbené aktivity. Váš životný prístup: „Mám radosť“ nahradí slovíčko „Musím.“

Odpoveď nájdem si lepšiu prácu za lepšiu hodinovku je odpoveď iného štýlu. Je to odpoveď odvahy. Znamená, že možno skončím svoju prácu, aby som mohol ísť na pohovory a stretávať iných ľudí. Znamená, že prekonám svoj strach a opustím svoje istoty.

V mojom živote som vyskúšal všeličo. Z call centra som sa za tri roky dostal na pozíciu výborne plateného IT konzultanta a to bez IT (informatickej) školy. Každá z mnohých prác mi otvorila nové obzory. Postupne som zmenil svoje myslenie z chudobného na bohaté (článok o bohatom myslení nájdete tu). Zistil, že peniaze môžu ku mne prichádzať aj rýchlo a ľahko.
Dokonca viem, aká je odpoveď bohatého na druhú otázku. Chcete ju počuť?

Redaktor: Ak chcete viac zarobiť, ako to urobíte?
Bohatý: Vytvorím niečo, čo dokáže zarábať s mojou minimálnou snahou. Čo dokáže zarábať aj keď spím. Vytváram si pasívny príjem.

Už teraz viem, že budem multimilionárom. Veď mám odvahu aj všetky informácie, prostriedky a skúsenosti na to. Ak máte tiež odvahu, môžeme byť mojimi partnermi. Ale pripravte sa, že táto cesta bude bolieť. Bude prechádzať cez vaše vzorce myslenia a vaše najhlbšie strachy. Na konci vás bude čakať životná hojnosť a prosperita.
Odvážite sa?

Autor: Róbert Ďurec
Durec.Robert@gmail.com

Ďalšie odkazy

  • Späť na zoznam článkov