5 zákonov o zlate (peniazoch)

Peniaze v rôznej forme sú tu tisícročia. Kedysi bolo za najväčšiu hodnotu považované zlato, dnes sú to papierové bankovky. Princípy udržania a zveľadenia bohatstva ale ostali rovnaké. Nájdete ich aj na webe napredujem aj s krátkym komentárom.

  1. Ku zlatu sa dostane ten, kto odloží najmenej jednu desatinu príjmu, aby zabezpečil majetok pre seba aj svoju rodinu.

V minulosti ako aj dnes väčšina ľudí iba míňa všetky zarobené peniaze. Každé odložené euro je ale zarobené euro a ak chceme byť bohatí, musíme zarobiť viac ako vieme minúť. Tajomstvo je odložiť jednu desatinu príjmu ihneď ako nám príde výplata a až ten zvyšok pôjde do peňaženky.

  1. Keď múdry vlastník zlato dobre umiestni, zarába mu a neustále ho pribúda.

Každé odložené peniaze nestačí len odložiť. Potrebujeme ho vhodne umiestniť aby nám začali zarábať aby sme pokryli infláciu (mieru znehodnotenia peňazí) a zarobili úrok pre nás. Je naša zodpovednosť kam ho umiestnime.

  1. Rozvážny vlastník zlato investuje pod dohľadom odborníkov.

Svoje nasporené peniaze asi nedáte zhodnotiť žobrákovi na ulici a budete dúfať, že Vám ich vráti. Dôležité je si vybrať správneho odborníka, ktorý Váš kapitál bude zveľaďovať. Odborník nemusí byť banka či investičný fond. Odborníkov podnikateľov môžete nájsť aj vo svojom okolí. Vtedy je potrebné preveriť si solventnosť a povesť daného podnikateľa.

  1. Keď majiteľ vloží zlato do pochybných podnikov, príde oň.

Vždy si treba overiť aj povesť fondu, podniku či podnikateľa. Na trhu doteraz vždy boli aj podniky, ktoré využívali naivitu ľudí a ľudia prišli o peniaze. Vždy si treba uvedomiť, že každé investovanie so sebou prináša riziká. A tým, že Vám o nich podnikateľ či obchodník nepovie, riziká nezmiznú. Používajte aj sedliacky rozum.

  1. Kto chce zarábať hneď veľké sumy, kto podľahne zvodom podvodníkov, kto uverí svojej neskúsenosti a romantickým predstavám, príde oň.

Neexistuje vysoko návratná investícia bez rizika. A ak existuje, určite nebude dostupná bežným ľuďom, ale iba klientele so známosťami alebo klientele, ktorá investuje väčšiu sumu. Na trhu pôsobili a pôsobia aj rôzne pyramídové spoločnosti (prenájom miesta na disku, investície do inovatívnej dopravy bez záruk, online kasína, finančné pyramídy atď.). Rovnako na trhu boli a budú aj „zaručené zhodnotenia“ cez investičný trh či do kryptomien. Trh je riadený emóciami a platí zásada: Čím dlhšie sa daná komodita šplhala nahor, tým pravdepodobnejší je jej pád nadol. A najviac sa oplatí nakúpiť komodity keď sú najlacnejšie, teda počas krízy.

Hore spomenutých 5 zákonov o zlate je overený tisícročiami a sú spomenuté v knižke Najbohatší muž v Babylone od autora George S. Clasona. Spolu s ďalšími citátmi z tejto knižky ich nájdete na webe napredujem.sk

Ďalšie odkazy

  • Späť na zoznam článkov